trusted online slot malaysia  ROZKŁAD DNIA
ROZKŁAD DNIA PDF Drukuj

615 – 830

Schodzenie się dzieci.
Zabawy dowolne według zainteresowań służące realizacji pomysłów dzieci zabawy konstrukcyjne, manipulacyjne, tematyczne, zabawy integrujące grupę, ćwiczenia ogólnorozwojowe (rozwijające percepcję wzrokową, słuchową, grafomotorykę) rozmowy kierowane zgodnie z zainteresowaniem dzieci, ćwiczenia poranne.

830 - 845

Zabiegi higieniczne, przygotowanie do śniadania.

845 – 915

Śniadanie

915 - 1000

Realizacja zadań edukacyjnych poprzez zajęcia całą grupą.

1000 – 1145

Zabawy ruchowe, zajęcia i zabawy w ogrodzie przedszkolnym, zajęcia i zabawy podejmowane z inicjatywy dzieci. Zabawy i gry sportowe oraz ćwiczenia kształtujące postawę dziecka, zabawy organizowane i swobodne na placu przedszkolnym, spacery wycieczki i obserwacje przyrodnicze.

1145 - 1200

Czynności porządkowe- higieniczne, przygotowanie do obiadu.

1200 - 1230

Obiad

1230 - 1345

Odpoczynek poobiedni (grupa 3 i 4 latków), kwadrans na bajkę, ćwiczenia relaksacyjne, zabawy tematyczne, zajęcia umuzykalniające, język angielski: 5 – 6- latki, praca z dzieckiem zdolnym, i dzieckiem z potrzebami edukacyjnymi, pozostałe dzieci zabawy dowolne.

1345 - 1400

Czynności porządkowe, mycie rąk.

1415 – 1430

Podwieczorek

1430 – 1545

Zabawy i gry dydaktyczne, stolikowe, ćwiczenia gimnastyczne, ćwiczenia słownikowe, ćwiczenia indywidualne z dziećmi dostosowane do ich możliwości, zabawy dowolne według zainteresowań, zajęcia w małych zespołach, omówienie z dziećmi wydarzeń dnia, słuchanie opowiadań nauczycielki na podstawie literatury dziecięcej. Rozchodzenie się dzieci.

1545 – 1615

Rozchodzenie się dzieci.