trusted online slot malaysia  Nasze Przedszkole

Charakterystyka przedszkola z uwzględnieniem jego specyfiki.

Publiczne Przedszkole Nr 1 jest przedszkolem publicznym.

Położone jest w centrum miasta Wielunia, usytuowane przy ulicy Wodnej 4. Wielkość zajmowanej powierzchni wynosi 915,54 m, powierzchni użytkowej 906,21 m2.

Organem prowadzącym przedszkole jest Urząd Miejski w Wieluniu, natomiast nadzór pedagogiczny sprawuje Kuratorium Oświaty w Łodzi. Obsługę kadrowo – księgową prowadzi Zakład Obsługi Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wieluniu.

Placówka ze wszystkich stron otoczona jest dużym obszarem zieleni, bogatym w różnorodne gatunki drzew i krzewów. Ogród przedszkolny posiada  place zabaw dla dzieci młodszych i starszych, wyposażone w ekologiczne urządzenia i sprzęty ogrodowe.

Dużym atutem przedszkola jest obecność grupy żłobkowej dzieci w przedziale wiekowym 1-3 lat.

Przedszkole posiada dobre warunki lokalowe.

Praca w placówce prowadzona jest w systemie jednozmianowym. Przedszkole funkcjonuje pięć dni w tygodniu w godzinach 6 15 - 16.15.
Nauczyciele systematycznie opracowują miesięczne plany pracy wychowawczo – dydaktyczno - opiekuńczej, podnoszą swoje kwalifikacje zawodowe poprzez uczestnictwo w różnorodnych formach doskonalenia zawodowego, mają dobry kontakt z rodzicami wychowanków, organizują zajęcia otwarte, współdziałają ze środowiskiem lokalnym. Absolwenci przedszkola są dobrze przygotowani do nauki w szkole podstawowej.

Nauczyciele preferują ekspresywny model pracy, wspomagający rozwój dziecka z wykorzystaniem jego wrodzonego potencjału i możliwości rozwojowych. Wszystkie działania ukierunkowane są na dziecko i jego rozwój, który jest systematycznie diagnozowany przez nauczycieli. Dążąc do ujednolicenia oddziaływań wychowawczych rodziny i przedszkola, rodzice wychowanków są rzetelnie i systematycznie informowani o wynikach postawionej diagnozy.

Wychowankowie począwszy od grupy żłobkowej otoczeni są miłą, życzliwą atmosferą.

Placówka w swojej dokumentacji posiada opracowane przez dyrektora i radę pedagogiczną dokumenty:

• Strategiczny plan rozwoju przedszkola,
  • Plan współpracy z rodzicami,
  • Perspektywiczny plan doskonalenia nauczycieli,
  • Program promocji przedszkola,
  • Plan współpracy ze szkołami podstawowymi.

Program przedszkola ukierunkowany jest na dziecko, jego potrzeby, umożliwia wszechstronny rozwój osobowości wychowanka.
Zajęcia prowadzone są w oparciu o nowoczesne programy nauczania i wychowania.
Wykwalifikowana, kompetentna kadra pedagogiczna stosuje w pracy wychowawczo – dydaktycznej i opiekuńczej nowoczesne i aktywne metody i techniki pracy w celu rozwijania zainteresowań i zdolności dzieci.
Ponadto w przedszkolu odbywają się zajęcia dodatkowe.

W przedszkolu cyklicznie odbywają się koncerty  muzyczne, przedstawienia teatralne, cyrkowe, w których uczestniczą przedszkolaki i dzieci z grupy żłobkowej, organizowane są wycieczki (na przykład do teatru, lasu, zoo).
Placówka jest estetyczna. Sukcesywnie dokupowany jest sprzęt i zabawki.

Bardzo dobrze układa się współpraca przedszkola z rodzicami wychowanków, przede wszystkim z Radą Rodziców.

Przedszkole uczestniczy w szeregu akcji charytatywnych, mając na celu uświadomienie wychowankom istoty niesienia pomocy potrzebującym. Ściśle współpracuje ze szkołami, domami kultury, bibliotekami i innymi placówkami kulturalno–oświatowymi, a także innymi przedszkolami.

Instytucje współpracujące z przedszkolem:

• Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Wieluniu,
  • Centrum Psychologiczne w Wieluniu,
  • Szkoła Muzyczna w Wieluniu,
  • Publiczne Przedszkole nr 2 w Wieluniu
  • Publiczne Przedszkole nr 3 w Wieluniu
  • Publiczne Przedszkole nr 4 w Wieluniu
  • Publiczne Przedszkole w Wierzchlesie
  • Szkoła Podstawowa nr 4 w Wieluniu
  • Szkoła Podstawowa nr 5 w Wieluniu
  • Zespół Szkół nr 5 w Wieluniu,
  • Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wieluniu,
  • Biblioteka Pedagogiczna, Muzeum Ziemi Wieluńskiej
  • Młodzieżowy Dom Kultury w Wieluniu
  • Kino Syrena w Wieluniu
  • Urząd Pocztowy w Wieluniu
  • Komenda Policji w Wieluniu
  • Państwowa Straż Pożarna w Wieluniu
  • Niepubliczny Samodzielny Zakład Opieki Zdrowotnej w Wieluniu
  • PCK Wieluń
  • Fundacja DAR SERCA
  • lokalne mass-media i inne.

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna w przedszkolu jest organizowana w formie:

• prowadzenia badań przesiewowych w zakresie mowy, wzroku i słuchu,
  • porad, konsultacji, warsztatów dla rodziców i nauczycieli,
  • zabaw i zajęć z dziećmi,
  • zajęć psychoedukacyjnych dla rodziców.

Przedszkole cieszy się dobrą opinią wśród społeczności lokalnej.

PREZENTACJA PRZEDSZKOLA